SOLUNUM2021 şimdi DİJİTAL

Devam etmekte olan küresel COVID19 salgını ve salgının yarattığı ekonomik ve sosyal etkiler, 2021 yılı içerisinde yapmayı planladığımız “Yüz Yüze” kongre formatında değişiklik yapmamızı gerekli kıldı.

SOLUNUM2021 DİJİTAL, önceki SOLUNUM kongrelerinde olduğu gibi, size en yeni içerikleri ve kapsamlı etkileşimi getirecek.

Bu zorlu süreçte sizlerin de desteği ile Göğüs Hastalıkları topluluğunun mesleki gelişim ve dayanışması artarak devam edecektir.

SIK SORULAN SORULAR

SOLUNUM2021 DİJİTAL’i duyurduğumuz andan itibaren, üyelerimizden gelen sorulardan derlenmiş sık sorulan soruları ve cevaplarının bir listesini aşağıda bulabilirsiniz.

SOLUNUM 2021 Dijital ne zaman gerçekleştirilecek?

Göğüs Hastalıkları Topluluğunun ilk dijital kongresi SOLUNUM2021 DİJİTAL, (“canlı” ve interaktif oturumlarla) Ekim ayında, yenilikçi formatı ve aşağıdaki zaman çizelgesiyle gerçekleştirilecektir. Dijital kongreye kayıt yaptıran katılımcılar tüm içeriğe 31 Aralık 2021 tarihine kadar ulaşabilecektir.

SOLUNUM2021 DİJİTAL

29 Ekim Cuma – 03 Kasım Çarşamba 2021

SOLUNUM 2021 Dijital programı ne zaman duyurulacak?

Kurs ve bilimsel programımız web sitemizde yayınlanmıştır. İncelemek için lütfen tıklayınız. Programla ilgili tüm ayrıntılar, platform ve kullanıcı bilgileri için lütfen gelecek e-postalara dikkat edin ve güncel bilgiler için düzenli olarak solunumdijital.com adresine göz atın.

Oturumlar interaktif olarak mı gerçekleştirilecek?

SOLUNUM2021 DİJİTAL’de canlı düzenlenecek olan oturumlarda oylama, soru-cevap ve önceden hazırlanmış anketler aracılığıyla etkileşim imkanı olacaktır.

Antalya'de düzenlenmesi planlanan Yüz Yüze kongreye daha önce kaydolmuştum. SOLUNUM 2021 Dijital’e de otomatik olarak kaydolmuş oluyor muyum?

Evet, SOLUNUM2021 DİJİTAL’e otomatik olarak kaydoldunuz. SOLUNUM 2021 Dijital platformunda nasıl gezinileceğine dair daha fazla bilgi ilerleyen günlerde kongre internet sitesinde açıklanacaktır.

SOLUNUM 2021 Dijital, daha önce ilan edilen Yüz Yüze kongre tarihleriyle aynı zamanda mı gerçekleşecek?

Hayır, SOLUNUM2021 DİJİTAL kongre platformu ilk olarak 29 Ekim – 03 Kasım 2021 tarihleri arasında açık olacaktır. Ayrıca, platform ve tüm oturumlar 31 Aralık 2021 tarihine kadar kongre katılımcılarının erişiamine açık olacaktır.

SOLUNUM 2021 Dijital kongre tarihleri arasında müsait olmazsam ne olur?

SOLUNUM2021 DİJİTAL’in tüm içeriği, kayıtlı kongre katılımcıları için kongre tarihlerini takip eden 3 ay süresince, 31 Aralık 2021 tarihine kadar açık olacaktır.

SOLUNUM 2021 Dijital’e nasıl kaydolabilirim?

SOLUNUM2021 DİJİTAL’e kayıt için daha fazla bilgiye: www.solunumdijital.com/kayit linkinden ulaşabilirsiniz

SOLUNUM 2021 Dijital’e katılmak ve kongre platformuna girmek için neye ihtiyacım var?

SOLUNUM2021 DİJİTAL’i takip etmek hiç zor değil! Dijital platforma girebilmek için iyi bir internet bağlantısı, internete bağlı bilgisayar/iPad vb cihaza ve kongreye kayıtlı olmanız yeterli. Kayıt yaptırmış olan tüm katılımcılara giriş için gerekli bilgi ve şifreleri, kongre tarihleri yaklaştığında iletilecektir.

SOLUNUM 2021 Dijital’e kayıt yaptırdığım takdirde ne gibi içeriklere erişimim olacak?

SOLUNUM2021 DİJİTAL size bilimsel ve sosyal programın tüm bölümlerine ulaşabileceğiniz, konuşmacı fikir liderleri, diğer katılımcılar ve endüstri temsilcileri ile etkileşim içinde olabileceğiniz dijital bir deneyim sunuyor olacak. Bu kapsamda:

 • Tüm canlı ve önceden kaydedilmiş bilimsel ve sosyal içerikli oturumlara erişim imkanı,
 • Kendi programınızı oluşturabilir, 31 Aralık 2021’e kadar dilediğiniz içeriğe dilediğiniz yerde erişim imkanı,
 • Kongreye kayıt yaptıran meslektaşlarınızla iletişim ve etkileşim imkanı,
 • Bilimsel oturumları takip ederek TTB Kredilendirme puanı kazanma imkanı,
 • İlginizi çeken başlıklarda sunulan sözlü sunum ve eposterlere erişim, bu bildirileri sunan meslektaşlarınıza sorular yöneltip etkileşim kurabilme imkanı,
 • Oturumlar sırasında tartışmalara katılım, oylama, soru/cevap vb interaktif araçları kullanarak, diğer katılımcılar ve fikir liderleri ile etkileşim imkanı,
 • Oturumlar sırasında yapılacak kısa anketlere katılarak, bilimsel program ve diğer içeriklerle ilgili geri bildirim ve dijital içeriklerin kalitesini artırmamıza katkı imkanı,
 • Endüstrinin etkin olarak yer alacağı dijital stand alanını ziyaret, en güncel gelişmelerle ilgili bilgi alma ve endüstri temsilcileriyle sohbet, soru/cevap imkanı,
 • SOLUNUM2021 DİJİTAL kongresi platformunda yapacağınız tüm etkileşimler için SOLUNUM PUAN ve sürpriz ödüller kazanma imkanı,

SOLUNUM 2021 Dijital’de katıldığım oturumlar için TTB kredilendirme puanı alabilecek miyim?

Kongre organizasyon komitesi, SOLUNUM2021 DİJİTAL kapsamında yer alacak bilimsel oturumların TTB Kredilendirmesi için ilgili kurumlarla görüşmektedir. Konuyla ilgili güncel bilgiye kongre internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yüz yüze kongre için planlanmış bilimsel oturumların tamamı SOLUNUM 2021 Dijital’de yer alacak mı?

Kongre organizasyon komitesi, Yüz Yüze gerçekleştirilmesi planlanan TÜSAD 43. Yıllık Kongresi için hazırlanan bilimsel programın eksiksiz olarak dijital kongrede yer alması için büyük çaba göstermektedir. Daha önce planlanan oturumlara ilave olarak, güncel konularda farklı canlı oturumlar da planlanmaktadır. Pratik uygulamalı olarak planlanan bazı oturumlar farklı formatta bilimsel programda yer almaya devam edecektir. Bilimsel program ve diğer güncel bilgilere kongre internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bildiri gönderirsem Kongreye katılmak zorunda mıyım?

Kabul edilen tüm bildiri özetleri, bilimsel programda sözlü sunum, e-poster tartışması veya e-poster görüntüleme şeklinde yer alacaktır. Bildiri özetinin en az bir yazarının çalışmayı sunmak ve soruları cevaplamak için kongreye kayıt yaptırması gerekmektedir. Bilimsel Programda yalnızca kayıtlı katılımcıların özetleri yer alacaktır.

Bir özet gönderdim, kabul edilip edilmediğini ne zaman öğreneceğim?

Bilimsel Komite tarafından tüm bildiri özetler değerlendirildikten sonra bildiri sahiplerine cevaplar gönderilecektir. Bildiri özeti son gönderim tarihinden sonraki 15 gün içerisinde veya uzatma olması halinde uzatılmış özet son gönderim tarihinden sonra 15 gün içerisinde, bildiri değerlendirmeleri sonuçlandırılmaya çalışılacaktır.

Daha önce sunmuş olduğum bir özet üzerinde nasıl değişiklik yapabilirim?

Özet Gönderme sistemine kullanıcı adınız ve şifrenizle girerek değişiklik yapabilirsiniz.

Son başvuru tarihinden sonra bildiri özetleri sistem üzerinden değiştirilemez veya düzeltilemez. Değişiklik ve düzeltmeleriniz için kongre sekreterliği ile temas kurabilirsiniz.

Özetim kabul edilirse, nerede yayınlanacak?

SOLUNUM2021 DİJİTAL’de sunulmak üzere kabul edilecek olan sözlü sunum, eposter ve diğer bildiriler, “Dijital Bildiri Kitabı”nda yer alacak ve kongre internet sitesinden indirilebilecektir. Daha fazla bilgi için lütfen [email protected] adresinden Kongre sekretaryası ile iletişime geçin.

Özetimi silmek istiyorum. Lütfen benim için silebilir misin?

Bildiri özetinizi son gönderim tarihine kadar kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme girerek silebilirsiniz. Son başvuru tarihinden sonra özetinizi silmek isterseniz lütfen Kongre sekretaryası ile iletişime geçin.

SOLUNUM 2021 Dijital katılım sertifikamı nasıl alabilirim?

Kongre bitiminde eposta ile tarafınıza gönderilecek linkte yer alan anketi doldurarak katılım sertifikanıza erişebilirsiniz. SOLUNUM2021 DİJİTAL’in keyfini çıkarın!

SOLUNUM 2021 Dijital’de sunulan sunumları bilgisayarıma indirebilir miyim?

Hayır, kongrede yapılacak olan sunumlar kişisel bilgisayarlara indirilemeyecektir. Ancak sunucusunun izin verdiği sözlü sunumların dosyalarına kongre internet sitesinde erişilebilecektir.

Canlı yayınlanan oturumu görüntüleyemiyorum? Ne yapmalıyım?

Yaşamakta olduğunuz teknik problem, internet tarayıcınız ve/veya kullandığınız bilgisayarın bağlı olduğu kurum internet altyapısının güvenlik duvarı (firewall) ayarlarından kaynaklanmaktadır.

Lütfen aşağıda belirtilen kontrolleri sağlayınız:

 • Canlı yayınlanan oturumu farklı bir internet tarayıcısı ile açmaya çalışın (Örnek olarak; Microsoft edge, Chrome, Firefox, etc.),
 • İnternet tarayıcınızın güncel sürümüne sahip olduğunuzu kontrol edin,
 • Bazı hastane, iş yerleri ve kurumların mevcut güvenlik duvar ayarları (Firewall, proxy vb), SOLUNUM2021 DİJİTAL Platformu’na ulaşmanızı engelleyebilir. Bu durumda farklı bir alandan bağlanmaya çalışarak tekrar deneyin,

Eğer tüm bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen canlı yayınlanan oturumları izlemekte hala sıkıntı yaşıyorsanız, unutmayın ki canlı yayınlanan oturumların kayıtları dijital platformda 1 gün sonra ulaşılabilir olacaktır.

Teknik sorunlarınızla ilgili [email protected] adresinden bizimle temas kurabilirsiniz.

SOLUNUM 2021 Dijital’de Endüstri için stand alanı olacak mı?

Evet, SOLUNUM2021 DİJİTAL kapsamında, endüstrinin katılımcılarla etkileşim halinde olacağı bir “DİJİTAL STAND ALANI” yer alacaktır.

Firma olarak, SOLUNUM 2021 Dijital’de sponsorluk yapmak ve/veya dijital stand almak istiyoruz, ne yapmalıyız?

SOLUNUM2021 DİJİTAL’de yer almak isteyen tüm firmaların kongre sekreterliği ile temasa geçmeleri gerekmektedir.

Sponsorluk Hizmetleri: [email protected]

SOLUNUM 2021 Dijital ile ilgili diğer sorularım için ne yapmalıyım?

Tüm soru ve istekleriniz için kongre sekreterliği ile temasa geçebilirsiniz

Kongre sekreterliği: [email protected]

SOLUNUM2021 DİJİTAL ÖNEMLİ TARİHLER

İndirimli Kayıt için son tarih
15 Eylül 2021

kayit-icin-buton

Bildiri gönderimi için son tarih
3 Eylül 2021

bildiri-ozeti-gonder-2-buton

SOLUNUMDİJİTAL ile ilgili güncel haber ve önemli gelişmelerden, TÜSAD Akademi tarafından düzenlenen dijital etkinliklerden ilk siz haberdar olun!